Vitéz-sereg: első helyről a rájátszásba

2011-04-08 10:05:00
Élen zárta a középdöntő csoportküzdelmeit az Esztergomi Vitézek Suzuki Rugby SE Extraligában szereplő felnőtt együttese, miután a fiúk múlt szombaton szoros végeredményt hozó küzdelemben legyőzték legnagyobb vetélytársukat, a Battai Bulldogokat. Az esztergomi rögbisek ráadásul idegenben arattak 16-14-es sikert a százhalombattaiak felett.

Az Extraliga alapszakaszát a Batta nyerte, ezért hat pontot vitt a középdöntőbe, míg az Esztergom másodikként négy pontról indult, de végül fordítottak a Vitéz rögbisek. Az őszi idényben egyébként már háromszor is találkoztak a csapatok és mindannyiszor emlékezetes csatát vívtak. Augusztusban a Magyar Kupában egy ponttal a Vitézek csapata győzött, míg múlt szombatig a bajnokságban egy-egy volt az állás a győzelmek tekintetében, ezért a mostani középdöntő párharc igazi presztízs küzdelemként is zajlott, amellett, hogy csoportelsőségről is szólt. A battaiak ellen aratott sikerrel így a Vitéz-sereg a rájátszásba az első pozícióiról került be.

 

 

Ezzel a tavaszi szezonban már zsinórban negyedik győzelmét is elkönyvelhette az alakulat, amely az ezt megelőző fordulóban a Magyarországon élő és dolgozó elsősorban – angol, ír, walesi, új-zélandi, dél-afrikai és francia játékosokat – soraiban felvonultató Exiles csapatát verte meg 38-13-as arányban. A felnőttek mellett az esztergomi juniorok is győzelemmel ünnepelhettek két hete, amikor az Észak-Magyarországi Rögbi Akadémia együttesét legyőzték 36-12 arányban. Így az ifjú Vitéz-had mérlege a tavaszi szezonban a Székesfehérvár, majd a Kecskemét legyőzése után százszázalékos teljesítményt mutat.

-hídlap-
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkeznie

Hozzászólások

Nincs hozzászólás.
Ön milyen turistaszezonra számít Esztergomban?


hét képe