Tanévnyitó az Arany János iskolában: országos példa
A Himnusz közös eléneklésével kezdődött a fennállásának 70. évét ünneplő Arany János általános iskola ünnepi tanévnyitója hétfőn délután az intézmény számára felújított egykori Hell szakközépiskola épületében. A jeles esemény fényét tovább növelte, hogy az új épületbe költözés kapcsán, az ünnepélyen egyházi méltóságok, a város és a városrész vezetői mellett Balog Zoltán Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkár is részt vett.

Az ünnepélyen elsőként Baranya István az iskola igazgatója mondott ünnepi beszédet, melyben köszöntötte a megjelent vendégeket, Székely János püspök atyát, Kiss-Maly László esperest, Balog Zoltán államtitkárt, Németh József alpolgármestert, Pócsföldi Józsefet a részönkormányzat elnökét, Kálmán Sándor képviselőt, Gerendás Jánost, Esztergom város Oktatási irodájának vezetőjét, az önkormányzat főmunkatársait, valamint a helyi cigány kisebbségi önkormányzat vezetőit. Ezt követően az iskola igazgatója üdvözölte az intézmény tanulóit, kiemelve az első osztályosokat, majd az intézmény elmúlt hetven évének és jelenének méltatása következett.„Hetven éves iskolánk történelmi dátumhoz érkezett, mert egy szebb világ reményében új iskolaépületbe költöztünk. Nem vagyunk sokan, nem vagyunk gazdagok, de pedagógiai szellemiségünk, elszántságunk megkérdőjelezhetetlen, mert erős emberi erkölcsi és szakmai pilléren áll, melyet Isten legnagyobb adománya az emberi szeret fog össze.”- fogalmazott Baranya István. Az intézményben folyó szakmai munkára is kitérve az igazgató elmondta, hogy iskolájukban minden gyermek egyenlő, de nem egyforma. Ahogyan fogalmazott, ezen szemlélet megértéséhez tettekre, elhatározásokra, következetességre van szükség, hiszen csak művelt tanárok tudnak nevelni, művel és szerető diákot nevelni tanítványaikból. Beszédnek zárásaként Baranya István megköszönte a városnak és Meggyes Tamás polgármesternek az új környezetet, az új lehetőséget munkájuk továbbfolytatására.

Ezt követően az iskola énnek karának ünnepi műsora következett, melynek keretében a nyolcadik osztályos tanulók megajándékozták az elsősöket.
Felzárkóztatásban is élen járó város
A gyerekek műsora után Bakos Erika, a polgármesteri kabinetiroda főmunkatársa szólt a megjelentekhez, aki fontosnak tartotta kiemelni, hogy az oktatás értékeinek megőrzése, valamint átadása a gyermekek számára mindenki kötelessége, így a városvezetés is elsődleges céljának tekinti a magas szintű oktatás, nevelés eredményességét minden iskolában.

A kabinetiroda vezetője az esélyegyenlőség jegyében zajló oktatással kapcsolatban kiemelte: „Esztergom város önkormányzatának esélyegyenlőségi és felzárkóztató programja segíti a továbbtanulást, a munkához és a lakáshoz jutást.”
Zárásként, az új tanévhez sok erőt és kitartást kívánt az iskola tanulóinak és dolgozóinak egyaránt.
Országos példa az Arany János iskola
A városi köszöntőt követően Balog Zoltán államtitkár lépett a pulpitusra, aki beszédében kiemelte: „Abban az esetben, amikor gyermekeink kiszorulnak a fősodorból, és azt szeretnénk elérni, hogy fölzárkózzanak, akkor a kormánynak, a politikának az a dolga, hogy segítse a fölzárkózást, és erre a legjobb eszköz a tanulás.

Nekünk első sorban arra kell figyelnünk, hogy jó legyen együtt lenni a gyermekeinknek, hogy szeressenek együtt tanulni, hogy segítség egymást, és különösen jó érzés, hogy erre vonatkozóan vannak jó példák. Ilyen jó példa ez az iskola is, ahol úgy tanulnak együtt gyerekek, hogy közben nem húzzák le, nem hátráltatják, hanem segítik egymást, mert a fölzárkózás egy közös dolog.” – fogalmazott Balog Zoltán. Az államtitkár továbbá nagy megelégedéssel tapasztalta, hogy az iskola mellett integrációs programjaival a város is azon munkálkodik, hogy ez az esélyegyenlőség valóban mindenki számára egy esély lehessen.
Ezt követően az ünnep csúcspontjaként Németh József alpolgármester hivatalosan is átadta az iskola új épületét, majd az egyház és Isten áldását Székely László püspök kérte az újonnan felavatott épületre.

A tanévnyitó ünnepséget követően az intézményben megtartották a 2010-2011-es tanév első osztályfőnöki óráit, hogy szeptember 1-én, az első tanítási napon már mindenki a legfontosabb dologra, a tanulásra tudjon koncentrálni.

Hozzászólások
- > Rekord idő alatt fogták el a tokodi rablás elkövetőit
- > Blikkeltek a magyarok
- > A Nyolcak nyomában: műemléki felújítás vár a Kernstok-villára
- > Újra fejleszt az esztergomi Kirchhoff
- > Boborján Esztergomban
- > Még kitart a hideg, ahogy mi is
- > Trónfosztás az Ister-Granum kupán
- > Tényleg feldob az energiaital?
- > Suzuki az olcsóbb üzemeltetését – üzemanyagcellákat gyárt a vállalat
- > Akciós lesz a Párkány-tábla
-
lacka55 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
@frenki3333333 nevűnek: Félreértett, én a szakállat növesztett személyre tippeltem, akiről még nő...
-
Frenki3 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
"Annak ellenére hogy szakállt növesztett ???" @lacka, hívhatotd szakálnak is, amit barátnőd "vise...
-
pimpa @
Kötelező a síkosságmentesítés – közlemény
Ez igaz! Mert kötelező és államilag szabálysértés is járhat. A gyalogos forgalom biztositása miat...
-
zooe @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
Bár nem mindenki gondol feltétlenül csak az egyikre és vagy a másikra, erről max. két ember jutha...
-
lacka55 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
@frenki-farki-pataki: "Szerintem, minden esztergomi, egy ugyan arra a személyre gondol" Sokan, ...
-
Frenki3 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
Jobb lett volna címnek, A "személyi kultusz kialakulása, a XXI. századi Esztergomban" . "A személ...
-
Frenki3 @
Esztergom: pénz még csak akad, alpolgármester nem
Feri, és Gábor, vajon melyik adjon alpogármestert Eszetrgomnak?? http://mno.hu/?block=mno_video_p...
-
csabi @
Vádemelés Tétényi Éva önkéntesei ellen – Fidesz közlemény
Le vagy maradva fiúka! Az ügyészség emelt vádat bűncselekmény miatt.
-
lacka55 @
Vádemelés Tétényi Éva önkéntesei ellen – Fidesz közlemény
Ismét nevetséges vádakat hoznak fel a fiúkák ! Esetleg azt is bizonyítják, hogy a megszerzett ada...
-
csabi @
Vádemelés Tétényi Éva önkéntesei ellen – Fidesz közlemény
Szerintem Cserép intelligens, okos ember. Nem küldene amatőröket egy ilyen feladatra. Véleményem...
hét képe











