Öt gyűjtőpont a veszélyesés elektronikai hulladékért
Ismét akciót rendez a Dorogi Környezetvédelmi Egyesület
A Dorogi Környezetvédelmi Egyesület ismételten veszélyeshulladék-gyűjtő akciónapot szervez két helyi céggel karöltve május 29-én, szombaton 8 és 12 óra között Dorogon. A gyűjtést öt helyszínen végzik: a városházával szemközti szupermarketnél, az SZTK-val átellenben fekvő területen, a Volán teleppel szemben, valamint a Zsigmondy- és a Schmidt-lakótelepek közötti placcon, illetve a Széchenyi-lakótelep melletti parkolónál.

A szervezők felhívják a figyelmet, arra, hogy az elektronikai hulladékot és az akkumulátorokat már csak két helyszínen az SZTK és a Volán garázzsal szemközti parkolóknál fekvő gyűjtőpontokon lehet leadni, így a másik három helyszínen ezeket már nem veszik át. Az égetéssel áramtalanításra váró folyékony és szilárd halmazállapotú háztartási veszélyes hulladékokon kívül, a zöldek ezúttal is külön gyűjtik a szárazelemek, az akkumulátorok mellett az elektronikai cikkeket és a használt sütőolajat is, ezekre pedig a megsemmisítés helyett az újrahasznosítás vár. Tekintettel arra, hogy 2005-től a városban elérhető a szelektív hulladékgyűjtés, így az akciónapon nem lehet leadni egyebek között a papír, a műanyag palack és a fólia szemetet sem, de ezenkívül nem veszik át a szervezők a hullámpalát, az autógumit és a higanytartalmú – így a higanyos lázmérők – hulladékot sem.

Háztartási veszélyes hulladéknak minősül a spiritusz, a petróleum, a fényezőviasz, a cipőkrém, a folttisztító, a réz- és ezüsttisztító, a hipó, a sósav, a szalmiákszesz és a dugulásoldó folyadék, a fotóvegyszer, a különböző kozmetikumok, a gyógyszermaradékok, a oldószeres hibajavító festék, az alkoholos filctoll is, így ezek elhelyezhetőek a gyűjtőpontokon. Az akciónap keretében az elem, az akkumulátor, a fénycső, a motorolaj, a fáradt olaj, a sütés utáni égett olaj, az azbeszttartalmú fékbetét, a terpentin, az aceton, a festék, a hígító, a pác, a lakk, a ragasztó, a gitt, a hézagtömítő és a felületjavító anyagok is gyűjthetőek, ahogy a rovar-, gyomirtó, gombaölő szer, a rovarriasztó, a rágcsálóölő szerek, a kiégett fénycső, a növényvédő szerek, a háztartási vegyszerek, a festékanyagok, és mindezek kiürült doboza, tartója, üvege is, melyeket szintén leadhatunk május 29-én az akciónapon. A Dorogi Környezetvédelmi Egyesület arról is tájékoztatta lapunkat, hogy csak a lakosságtól van módjuk átvenni a veszélyes hulladékokat, cégektől és intézményektől nem. Sőt a leadott szemetet, különösen akkumulátort, tévét, műszaki cikkeket, tilos elvinni a helyszínről, ezért konténer-felügyelők biztosítják majd az akciópontokon a szabályos eljárást, a helyszíneken leadott hulladék elvitele pedig rendőrségi eljárás megindítását vonhatja maga után.
Hozzászólások
- > Rekord idő alatt fogták el a tokodi rablás elkövetőit
- > Blikkeltek a magyarok
- > A Nyolcak nyomában: műemléki felújítás vár a Kernstok-villára
- > Újra fejleszt az esztergomi Kirchhoff
- > Boborján Esztergomban
- > Még kitart a hideg, ahogy mi is
- > Trónfosztás az Ister-Granum kupán
- > Tényleg feldob az energiaital?
- > Suzuki az olcsóbb üzemeltetését – üzemanyagcellákat gyárt a vállalat
- > Akciós lesz a Párkány-tábla
-
lacka55 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
@frenki3333333 nevűnek: Félreértett, én a szakállat növesztett személyre tippeltem, akiről még nő...
-
Frenki3 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
"Annak ellenére hogy szakállt növesztett ???" @lacka, hívhatotd szakálnak is, amit barátnőd "vise...
-
pimpa @
Kötelező a síkosságmentesítés – közlemény
Ez igaz! Mert kötelező és államilag szabálysértés is járhat. A gyalogos forgalom biztositása miat...
-
zooe @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
Bár nem mindenki gondol feltétlenül csak az egyikre és vagy a másikra, erről max. két ember jutha...
-
lacka55 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
@frenki-farki-pataki: "Szerintem, minden esztergomi, egy ugyan arra a személyre gondol" Sokan, ...
-
Frenki3 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
Jobb lett volna címnek, A "személyi kultusz kialakulása, a XXI. századi Esztergomban" . "A személ...
-
Frenki3 @
Esztergom: pénz még csak akad, alpolgármester nem
Feri, és Gábor, vajon melyik adjon alpogármestert Eszetrgomnak?? http://mno.hu/?block=mno_video_p...
-
csabi @
Vádemelés Tétényi Éva önkéntesei ellen – Fidesz közlemény
Le vagy maradva fiúka! Az ügyészség emelt vádat bűncselekmény miatt.
-
lacka55 @
Vádemelés Tétényi Éva önkéntesei ellen – Fidesz közlemény
Ismét nevetséges vádakat hoznak fel a fiúkák ! Esetleg azt is bizonyítják, hogy a megszerzett ada...
-
csabi @
Vádemelés Tétényi Éva önkéntesei ellen – Fidesz közlemény
Szerintem Cserép intelligens, okos ember. Nem küldene amatőröket egy ilyen feladatra. Véleményem...
hét képe











