Nagypályás Babits-győzelem

Folytatódik a középiskolások terembajnoksága

2010-04-05 08:33:00
Babits iskolások nyerték a negyedik korcsoport labdarúgótornáját múlt héten, melyet a Pézsa Tibor sportcsarnok és az Esztergom Város Diáksportjáért Egyesület a Vasas pályán rendezett meg. A hetedik és nyolcadik osztályosok legjobbjainak küzdelme mellett hétfőtől már a Csabai Lajos Középiskolás Teremfoci Bajnokság tavaszi szezonja is elstartolt.

A Pézsa Tibor sportcsarnok és az Esztergom Város Diáksportjáért Egyesület közösen rendezte meg múlt hétfőtől szerdáig a IV. Korcsoportos Labdarúgó Tornát a Vasas pályán. A nagypályás kupán a hetedik és nyolcadik osztályos tanulók vettek részt, köztük a Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium, az Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Óvoda és Általános Iskola, a Szent István Gimnázium, a Babits Mihály Általános Iskola, az Arany János Általános Iskola és a József Attila Általános Iskola száz diákja nevezett a játékra. Az első csoport küzdelmei során az Erzsébet 4-0-ra verte a Frankát, majd a ferences diákok a Babits tanulóitól is kikaptak 7-0 arányban. A következő mérkőzésen ismét behúzhatott magának egy strigulát a Babits, hiszen 2-1-re múlta felül az Erzsébetet. Az első nap góljai a Babitsnak négy, az Erzsébetnek kettő pontot, a Frankának pedig egyetlen egységet sem hoztak. Másnap a második csoport küzdelmeié volt a főszerep, mely meccseken a Szent István és az Arany János iskolák kiegyensúlyozott teljesítményükkel 2-2-vel zárták a góllövést. A következő mérkőzésen a József Attila bizonyult erősebbnek 4-0-s vereséget mérve az Aranyra János iskola diákjaira. A Szent István és a József Attila 3-1-et játszott a nap zárómomentumaként, így az istvánosok három, a józsefesek kettő, az Arany diákjai pedig egy pontot gyűjtöttek. A helyosztókért múlt szerdán harcoltak a fiatalok, a harmadik pozícióért vívott küzdelemben az Árpád-házi Szent Erzsébet csapata emelkedett felül a Józsefen: 2-0-val szerezve meg ezzel a dobogó legalsó fokát. A döntő a Babits és az István tanulói között folyt, végül az 1-0-s végeredmény a Babitsnak hozott méltó győzelmet. A nyertes csapat táborát alkotta Gyebnár Gergely, Ribár Dávid, Kovács Ákos, Kovács Attila, Képes Máté, Papp Szabolcs, Horváth Ferenc, Faragó Barnabás, Kis Péter, Rézműves Zsolt, Minczér Ákos, Ódor Gábor, Koller Tamás, Trexler Milán és Teperics Krisztofer.

A torna negyedik helyezettje az Árpád-házi Szent Erzsébet csapata lett, majd a József Attila, az Arany János és a Temesvári Pelbárt Ferrences Gimnázium alakulatai zárták a sort. Szerencsés Tamás, az Esztergom Város Diáksportjáért Egyesület vezetője elmondta, a fiatalok színvonalas mérkőzések formájában bizonyíthatták be tudásukat.

Időközben megkezdődött a Csabai Lajos Középiskolás Teremfoci Bajnokság tavaszi meccssorozata is, melyre a dorogi Zsigmondy Vilmos Gimnázium és Informatikai Szakközépiskola, Esztergomból az Árpád-házi Szent Erzsébet középiskola, a Balassa Bálint Gazdasági Szakközépiskola, a Bottyán János Műszaki Szakközépiskola, a Dobó Katalin Gimnázium, a Géza Fejedelem Ipari Szakképző Iskola, a Szent István Gimnázium és a Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium jelentkezett. A rendezvény névadója, az 1950-es, 60-as évek kiemelkedő esztergomi testnevelője és legendás labdarúgóedzője, akit 2001-ben Esztergom sport- és labdarúgó közössége halhatatlanjai közé választott. A bajnokság következő mérkőzéseit április 12-én, hétfőn 16 órától játsszák le a csapatok.

A IV. Korcsoportos Labdarúgó Torna végeredménye

1. helyezett Babits Mihály Általános Iskola, 2. Szent István Gimnázium, 3. Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Óvoda és Általános Iskola, 4. József Attila Általános Iskola, 5. Arany János Általános Iskola, 6. Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium.

Hegedűs Dóra
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkeznie

Hozzászólások

Nincs hozzászólás.
Mennyire viseli Önt meg a mostani, extrém hideg időjárás?


hét képe