Megdermedt szépségek versenye

2010-03-01 10:00:00
A kertvárosi Féja Géza Közösségi Ház már nem egy alkalommal vállalt úttörő szerepet egy adott témában. Ezúttal ko­csonya-szépségversenyre hívják a ma­gyar konyha téli ételremekeinek készí­tőit. Hogy ki fog nyerni, az a jövő titka, de azt már most előre borítékolhatjuk, hogy a legjobb kocsonyára is az a bizo­nyos sors vár – fel fogják falni.

Őrizzük meg a hagyományos ma­gyar konyha ízeit! Ezzel a mottó­val invitálják a szervezők az esztergom-kertvárosi és környékbeli szakácsokat az első Esztergom-Kertvárosi Farsang-farka Kocsonya Szépségversenyre.

 

 

Az esemény­nek a Féja Géza Közösségi Ház ad otthont március 6-án, szombaton, 15 órai kezdet­tel. A megmérettetéshez hasonlót néhány éve a Szentgyörgymezői Olvasókör muta­tott be, amikor megrendezték a babfesz­tivált, melyen természetesen minden, a versenyben induló ételnek tartalmaznia kellett több-kevesebb paszulyt. Ezúttal a kocsonyák csillogó és kellemes rezgéseket adó világába merülhetnek el a gasztronó­mia és ennek az ételfajtának a rajongói. A rendezvény gyakorlatilag a fent megadott napon már 13 órakor kezdődik, ekkor kell a zsűri elé járulni a dermedt kreációkkal. A jelentkezők fél háromig ostromolhat­ják kocsonyáikkal a döntnököket, majd 15 órakor indul a zsűrizés, mely a verseny címének megfelelően főként a szépség alapján történik. A közönség számára oly fontos kóstolás 16 órától kezdődik, a vár­hatóan szívet-lelket s gyomrot melenge­tő látvánnyal bíró porciókat 300 forintért vehetjük magunk elé.

 

 

Az már most biztos, hogy mindenkinek megvannak a sajátos, egyéni elképzelései arról, hogy egy kocso­nyának, hogy is kell kinéznie, de abban ta­lán majd mindenki egyetért, hogy egy tál kocsonya annál szebb, minél inkább áttet­sző. Arra is mérget vehetünk, hogy a bele­valók tekintetében viszont százféle kívána­lom, elgondolás dívik. Sokan esküsznek a kocsonya alapját jelentő különféle húsok­ra, de új idők szelei fújnak, hiszen a féjások ezúttal úgy írták ki a versenyt, hogy a hús lehet hal is, illetve ezek mellett a csak zöld­séges, sőt, a csak gyümölcsös (!) kocsonyák is indulhatnak a megmérettetésen. A szervezők díjakat adnak a nyertes ko­csonyák kreátorainak, az adagokért a kö­zönség által befizetett összeget pedig a kertvárosi polgárőrség részére utalják át. Jelentkezni és bővebb információt kapni Orbán Ilona szervezőnél, a 30/300 2502- es számon és a jambormuvek@juropnet. hu e-mailcímen lehet.

p.z.
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkeznie

Hozzászólások

Nincsenek hozzászólások.

hozzászólások

  • György @ A kórházak áldozatkész hősei

    Csak gratulálni tudok a Vaszary Kolos Kórház dolgozóinak, akik az egyre nehezebb gazdasági k...

  • Rege @ A fesztiválnyár java még hátravan

    Csak a történeti hűség kedvéért kedves Ivett: július 10-én szombaton a zenei műsort nem ...

  • zahiros @ Együtt könnyebb

    nem változott semmi, de azt mondd meg, hol említik a cikkben azt, hogy MSZP? én nem védeni ak...

  • nyitottszem @ Sziklák a Duna túloldalán

    MTE Esztergomi Osztálya 2009-ben már tejesítette.

    http://burda20090509.mteegom.fotoalbum.hu/ o...

  • György @ Riadó! Hőség!!!

    Kell az éjszakai szellőztetés, csak szúnyogok ne lennének...

  • redjock @ Új lehetőségek kapujában Dorog

    "hiszen szüle­tése óta Dorogon él"

     

    már hogy élne Dorogon amikor Nyergesújfalun lakik

  • György @ Sziklák a Duna túloldalán

    Valóban jó ötlet, jó lenne kirándulni a Burda-hegységben, de hol lehet kapni odavaló túri...

  • woller @ Együtt könnyebb

    Nem én keverem ide.

    De talán szíveskedj visszaolvasni a "volt 8 évük" hozzászólásodat az...

  • zahiros @ Együtt könnyebb

    Miért kell ide keverned a politikát? Tök mindegy ki szervezte, jó program, jó kezdeményezé...

  • woller @ Együtt könnyebb

    A segítségre szoruló gyermekek és családok támogatása, programok szervezése, igazán pozi...

hét képe

Nincs kép

Legfrissebb számunk

hídlap letöltése
apróhirdetés
archívum

bejelentkezés

Regisztráció

Elfelejtett jelszó

Időjárás

Impresszum