Internetes csaló bukott le Dorogon

2012-02-02 09:17:00
Üzletszerűen elkövetett csalással gyanúsít a dorogi rendőrkapitányság egy 42 éves balkányi férfit, aki internetes áruházat üzemeltetett, de árut nem szállított a vevőknek – közölte a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense szerdán az MTI-vel.

A férfi Redcoon Webáruház nevű honlapján műszaki cikkeket lehetett rendelni, az eddigi adatok alapján a csalással kilenc embernek összesen több mint 600 ezer forint kárt okozott – tájékoztatott Léber Gabriella.
A gyanúsítottat több rendőrség is kereste. A férfi a dorogi kapitányság idézésére megjelent, de a cselekmények elkövetését tagadta. A bíróság viszont a bizonyítékok hatására elrendelte előzetes letartóztatását – mondta a sajtóreferens.

Közlése szerint a férfi „papíron” igyekezett a vállalkozásból kimaradni, 4 ezer forintot fizetett egy hajléktalannak, hogy a céges iratokat ügyvezetőként jegyezze és bankszámlát nyisson. A gyanúsított korábban jelentős kárt okozó csalás, adócsalás, magánokirat-hamisítás és számviteli rend megsértése miatt volt büntetve.

forrás: mti
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkeznie

Hozzászólások

Nincs hozzászólás.
Ön milyen turistaszezonra számít Esztergomban?


hét képe