Első tavaszi teendők a ház körül!
Kertből édenkert
A tavasz közeledtével megszaporodnak a kerti teendők, melyek közül első ízben a növényvédelmi feladatoknak érdemes eleget tenni, majd az ültetésről, átültetésről és telepítésről is gondoskodni kell. A munkálatok gondos elvégzése márciusban kiemelten fontos: ezzel alapozhatjuk meg az idei termést.
Elő az eszközökkel!
A meteorológiai előrejelzések szerint a havazás és a fagy ideje már úgy tűnik, lejárt. Az időjárási ismeretek birtokában így érdemes lehet előkeresni a kerti eszközöket és szerszámokat, megvásárolni a magvakat és növényvédő szereket. A megfelelő eszközök birtokában, aztán bátran neki lehet kezdeni az első tavaszi munkálatoknak.
„Felszínes” munkálatokkal a belső egészségért
A gyep előkészítése a márciusi hőmérséklettől függetlenül megkezdődhet. Első lépésként egy gereblyével kell fellazítani a talajt, hogy a fűnek legyen helye átnőni. A télen a hó fogságába került növényekről már az első tavaszi napsugarak megjelenésének idején szükséges gondoskodni. Gyakori az ágak letörése, mely azért is problémás, hiszen a különböző kórokozókkal nem tudják tökéletesen felvenni a harcot. A hatékonyság növelése érdekében a visszametszés lehet célravezető, hiszen ezzel gyorsítható a regenerálódás folyamata. A sövény formai igazítására is itt az alkalom, a most alaposan megnyírt sövények ugyanis nyárra meghálálják a törődést. A sziklakert csinosítására is eljött az idő, különös tekintettel az évelő növények átültetésére, amire a besűrűsödés és kiritkulás érdekében van szükség. Fontos, hogy az átültetés során olyan mélyre ültessük, amennyire előzőleg volt a növény.

Új növények telepítése
A növények formai igazításán és átültetésén túl újak telepítéséről is gondoskodhatunk. Noha a cserje és a faültés ideális időpontja ősszel van, most tavasszal is kivitelezhető, néhány apró részletre azonban ügyelni kell. Tekintettel arra, hogy a most ültetett növényeknek kevesebb idejük van gyökeret ereszteni a kihajtásig, ezért a fa alatt ki kell tányérozni a földet, hogy a csapadékvíz a gyökereket is érje. A zöldségek elvetésének ideje szintén március: a borsó, a sárgarépa, a saláta és a burgonya a legnépszerűbb kerti növények, melyek nyáron bőségesen megtöltik éléskamránkat.
Benti gondoskodás
A kinti teendők mellett a lakásban tartott növények is több törődést igényelnek. A szobanövények átültetése és új virágfölddel való ellátásuk ebben a hónapban már elvégezhető. A növények egészségének érdekében, jó idő esetén nyissuk rájuk az ablakot, valamint napfényes időben tegyük őket minél világosabb helyre. A benti strapabíróbb zöldek kiültetése is a langyosabb idő beköszöntével megkezdődhet.
Jó tanács!
Noha általában a március bővelkedik csapadékban, érdemes a locsolóeszközöket a pince mélyéből előkeresni, szárazabb, meleg idő beköszöntével ugyanis üzembe is helyezhetjük a szerkezetet.
Hozzászólások
- > A Nyolcak nyomában: műemléki felújítás vár a Kernstok-villára
- > Újra fejleszt az esztergomi Kirchhoff
- > Boborján Esztergomban
- > Még kitart a hideg, ahogy mi is
- > Trónfosztás az Ister-Granum kupán
- > Tényleg feldob az energiaital?
- > Suzuki az olcsóbb üzemeltetését – üzemanyagcellákat gyárt a vállalat
- > Akciós lesz a Párkány-tábla
- > Balassás bál és emléktábla-avató
- > Kötelező a síkosságmentesítés – közlemény
-
lacka55 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
@frenki3333333 nevűnek: Félreértett, én a szakállat növesztett személyre tippeltem, akiről még nő...
-
Frenki3 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
"Annak ellenére hogy szakállt növesztett ???" @lacka, hívhatotd szakálnak is, amit barátnőd "vise...
-
pimpa @
Kötelező a síkosságmentesítés – közlemény
Ez igaz! Mert kötelező és államilag szabálysértés is járhat. A gyalogos forgalom biztositása miat...
-
zooe @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
Bár nem mindenki gondol feltétlenül csak az egyikre és vagy a másikra, erről max. két ember jutha...
-
lacka55 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
@frenki-farki-pataki: "Szerintem, minden esztergomi, egy ugyan arra a személyre gondol" Sokan, ...
-
Frenki3 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
Jobb lett volna címnek, A "személyi kultusz kialakulása, a XXI. századi Esztergomban" . "A személ...
-
Frenki3 @
Esztergom: pénz még csak akad, alpolgármester nem
Feri, és Gábor, vajon melyik adjon alpogármestert Eszetrgomnak?? http://mno.hu/?block=mno_video_p...
-
csabi @
Vádemelés Tétényi Éva önkéntesei ellen – Fidesz közlemény
Le vagy maradva fiúka! Az ügyészség emelt vádat bűncselekmény miatt.
-
lacka55 @
Vádemelés Tétényi Éva önkéntesei ellen – Fidesz közlemény
Ismét nevetséges vádakat hoznak fel a fiúkák ! Esetleg azt is bizonyítják, hogy a megszerzett ada...
-
csabi @
Vádemelés Tétényi Éva önkéntesei ellen – Fidesz közlemény
Szerintem Cserép intelligens, okos ember. Nem küldene amatőröket egy ilyen feladatra. Véleményem...
hét képe











