Egy beruházás, két tengely
Áttörés-átadó
Hogy mennyire válik be a teljes Bánomi áttörés – kezdve a Dobogókői úttól a Petőfin át a Visegrádi útig – azt minden autós, vagy akár tömegközlekedést választó is, nap mint nap tapasztalhatja. Elég, ha visszagondolunk, hogy milyen volt a közlekedés a Bánomi áttörés kettes szakaszának megléte előtt.

A Kossuth utcán reggelente munkába, iskolába sietve és délutánonként hazafelé, igazán pesties dugók alakultak ki, és szinte mindennapossá vált az autósok között, hogy a forgalomértelmezést és a közlekedési kultúrájukat szép pesties kifejezésekkel vitatták meg egymással. Szeptembertől azonban az önkormányzat egymilliárd forintos beruházásában megvalósuló második tengelynek köszönhetően megoszlik az Esztergomon átmenő, illetve a városon belüli forgalom, és folyamatos a haladás mindkét vonalon. A városvezetés 760 millió forintot fordított a munkálatokra, melyet 240 milliós pályázati forrás egészített ki.

A Bánomi áttörés kettő pályázatának benyújtását Meggyes Tamás polgármester előterjesztésében még 2007 augusztus 9-én fogadta el négy képviselő távollétében, 19 igen szavazattal, egyhangúlag a testület. A beruházás tervezéséhez, illetve a bontási, helyreállítási munkáihoz, valamint a kiviteli terv készítéséhez szükséges összegek a 2008-as költségvetésben szerepeltek, melyet a testület 17 igen szavazattal fogadott el, a döntéskor távol volt az akkor még képviselő Horváth Mihály, tartózkodott Koditek Pál, Varga Győző és Miavecz Jenő, míg Winkfein Csaba és Nyíri Attila nemmel voksolt. A tavalyi költségvetésben is szerepelt a Bánomi áttörés kettő kiviteli terveinek tervezése, megépítése, építési különmunkáival. Azt a testület öt távollévő – köztük Horváth Mihály – mellett 13 igennel fogadta el, egyetlen képviselő, Koditek Pál tartózkodott, nemmel pedig Kinál Katalin, Varga Győző, Winkfein Csaba és Nyíri Attila szavazott. A többségi döntést követően tavaly tavasszal kezdődtek meg a munkák, őszre pedig teljes egészében elkészült a beruházás, mely nemcsak a Kölcsey és Petőfi utca burkolatának felújításáról szólt, hanem teljes rehabilitációt, teljes közműcserét, valamint utcabútorok, kandeláberek elhelyezését is jelentette. „Megszűnt Esztergom egytengelyes közlekedése, a történelmi belváros tehermentesült, a centrum por-, zaj- és légszennyezettsége csökkent, a helyi iparterületek megközelíthetősége is javult, mindezekkel együtt ráadásul növekszik a város idegenforgalmi vonzereje is” – hangsúlyozta Meggyes Tamás polgármester. A Bánomi áttörés kettőt az autósok, tömegközlekedők már rutinszerűen használják, a teljes egészében felújított út ünnepélyes átadását azonban csütörtökön tartja meg az önkormányzat.
Hozzászólások
- > A Nyolcak nyomában: műemléki felújítás vár a Kernstok-villára
- > Újra fejleszt az esztergomi Kirchhoff
- > Boborján Esztergomban
- > Még kitart a hideg, ahogy mi is
- > Trónfosztás az Ister-Granum kupán
- > Tényleg feldob az energiaital?
- > Suzuki az olcsóbb üzemeltetését – üzemanyagcellákat gyárt a vállalat
- > Akciós lesz a Párkány-tábla
- > Balassás bál és emléktábla-avató
- > Kötelező a síkosságmentesítés – közlemény
-
lacka55 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
@frenki3333333 nevűnek: Félreértett, én a szakállat növesztett személyre tippeltem, akiről még nő...
-
Frenki3 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
"Annak ellenére hogy szakállt növesztett ???" @lacka, hívhatotd szakálnak is, amit barátnőd "vise...
-
pimpa @
Kötelező a síkosságmentesítés – közlemény
Ez igaz! Mert kötelező és államilag szabálysértés is járhat. A gyalogos forgalom biztositása miat...
-
zooe @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
Bár nem mindenki gondol feltétlenül csak az egyikre és vagy a másikra, erről max. két ember jutha...
-
lacka55 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
@frenki-farki-pataki: "Szerintem, minden esztergomi, egy ugyan arra a személyre gondol" Sokan, ...
-
Frenki3 @
Közéleti kronológia: Esztergom egy éve
Jobb lett volna címnek, A "személyi kultusz kialakulása, a XXI. századi Esztergomban" . "A személ...
-
Frenki3 @
Esztergom: pénz még csak akad, alpolgármester nem
Feri, és Gábor, vajon melyik adjon alpogármestert Eszetrgomnak?? http://mno.hu/?block=mno_video_p...
-
csabi @
Vádemelés Tétényi Éva önkéntesei ellen – Fidesz közlemény
Le vagy maradva fiúka! Az ügyészség emelt vádat bűncselekmény miatt.
-
lacka55 @
Vádemelés Tétényi Éva önkéntesei ellen – Fidesz közlemény
Ismét nevetséges vádakat hoznak fel a fiúkák ! Esetleg azt is bizonyítják, hogy a megszerzett ada...
-
csabi @
Vádemelés Tétényi Éva önkéntesei ellen – Fidesz közlemény
Szerintem Cserép intelligens, okos ember. Nem küldene amatőröket egy ilyen feladatra. Véleményem...
hét képe











